Quo Vadis Zula ? - Ogólne - IDC/Games Forums

Jump to content

Photo

Quo Vadis Zula ?

quo vadis zula

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 RogsKoks

RogsKoks

Associate

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 06 March 2018 - 11:56 PM

Witam serdecznie graczy oraz Oficjalny polski Support Zula Europe!

Posłuchajcie : Doskonale dobrze wiemy w jakim kierunku podąża Zula!

Z aktualizację na aktualizację do gry dodawanych jest coraz więcej przedmiotów, skrzynek, talii oraz wspomagaczy za które można kupić tylko i wyłącznie za prawdziwe pieniądze! Czasami mnie to zastanawia, czy przypadkiem autorzy tej gry nie mają reszty godności.

Jeżeli tak wam bardzo zależy na zarabianie "pieniążków", to może byście się wzięli poważnie za naprawianie gry!

TICKRATE - Wielka, jak i nie największa tajemnica w tej grze! To nie jest mój pierwszy FPS i jestem świadomy, że nie jest to TR 64 ani nawet 32! Dlaczego nic nie chcecie powiedzieć? Bo się wstydzicie tego, że ten silnik nie umie wyciągnąć większej wartości? Ale na wyciąganie kasy to jesteście pierwsi! "Ważniejsze są skrzynki za P2W."

OPTYMALIZACJA - Albo raczej jej brak! Nie jestem odosobniony pisząc takie słowa! Wy nie robicie NIC w tym kierunku, aby poprawić stabilność gry! Fakt, dokupiliście serwery, ale to nie zmienia faktu, że są serwery na których gra się przyjemniej, oraz są takie, na których gra się gorzej. Wiecie, że jest z tym problem, ale oczywiście nic z tym nie robicie. "Ważniejsze są skrzynki za P2W."

TRYB RYWALIZACJI - Rozumiem, że jest to wszystko w fazie testów, ale dlaczego nie słuchacie się społeczności graczy? Nie daliście nawet informacji na głównej stronie, że rangi będą RESETOWANE! Tylko nieliczni o tym wiedzą!

OLEWANIE LUDZI - Gracze mają masę problemów i nie napiszę gdzie ich macie. Wyślecie Auto-Bota, który odpisze, ale jak problemy były tak i dalej są! Support w tej grze nie działa, lub działa z mega wielkim opóźnieniem. Jest mi wstyd, że ja jako bardzo malutki twórca na YT muszę tłumaczyć każdy aspekt w tej grze i muszę tłumaczyć jak rozwiązywać problemy, bo łaskawy Support nawet palcem nie kiwnie, aby coś z tym zrobić. "Ważniejsze są skrzynki za P2W."

WYZYSK - Prawda jest taka, że ta gra jest mocno P2W. Bez wydawania prawdziwej gotówki nie ma prawa szans, aby mierzyć się z dobrymi graczami! Nie jest dla mnie dobrym argumentem to, aby zbierać na broń 2 miesiące bez wykładania "złotych monet". Widać socjologia mocno tu działa : tam promocje, tam rabaty na Zula Złoto, ale nie ma nic dla graczy, którzy grają bez P2W! I nie, nie piszcie mi, że są często bronie do przetestowania na 24h. To nie jest dla mnie wymówka, bo w tej grze z broni Szturmowych króluje M468. Każda inna broń przy niej wypada po prostu blado oraz beznadziejnie !

Współ-Tworzycie Pro League, może i zajmujecie się reklamą, ale zapominacie, że to my gracze mamy prawo głosu. Piszemy co nam się w tej grze nie podoba i nie robicie tego czego od was oczekujemy jako konsumenci.

Pozdrawiam.
~Rogal

• Kondzislaw13 and szaty like this

#2 TeHaCjusz

TeHaCjusz

Associate

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 07 March 2018 - 11:55 AM

Nie mówiąc już o hitboxach i o wczorajszych lagach na każdym serwerze nie dało się grać (nie wiem jak dziś bo jeszcze nie grałem)  Ciekawe czy doczekamy się na jakiś komunikat w tej sprawię może jakoś to wynagrodzą a może po prostu puszczą tą sprawę bokiem tak jak by nic się nie stało :D Tak czy inaczej ta gra daleko nie zajdzie jeżeli wiele błędów nie zostanie naprawionych , zdaje sobie sprawę że to może zając trochę czasu ale przynajmniej informowalibyście ludzi że coś robicie w tym kierunku wtedy każdy by wiedział na czym stoi wasza praca :)

#3 pixel1

pixel1

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 69 posts

Posted 07 March 2018 - 12:47 PM

@Players we have been working on it all night. We have reported it and we are waiting for the fix. Sorry for the inconveniences.

#4 szaty

szaty

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 07 March 2018 - 12:50 PM

Dokładnie tak Rogal, zamiast dodawać ciągle nowe wyciągacze kasy od nas, nich zastopują ich rozwój a wezmą się za poprawę samej gry.

I tak, netcode jest tragiczny, podniesienie go do 64Hz to KONIECZNOŚĆ! Granie z Turkami na obecnym, przypomina żart a nie grę. Przy obecnym tickracie wystarczy że przeciwnik ma niewiele mniejszy lub większy ping od nas, i zaczyna się loteria z trafieniem. Druga rzecz OPTYMALIZACJA grafiki, w Zuli mam tyle samo klatek, co na przykład w Battlefield 1/4, co jest chyba żartem porównując obie gry pod względem grafiki, szczegółów, tekstów, efektów.

Co do reszty zgadzam się z tobą. Przypominam, że swego czasy firma Electronic Arts też olewała graczy, do czasu aż się temu oni przeciwstawili, czego efektem było podniesienie tickratu w Battlefield z 30Hz do 64 oraz do 120Hz oraz udostępnienie CTE ( Community Test Environment), gdzie gracze mogli zgłaszać i testować pomysły nad usprawnieniem gry.

Nie pozostawiajmy tego wpisu bez odzewu, ciśnijmy twórców gry nad poprawą działania gry, inaczej nie kiwną nawet palcem w tym kierunku.

Dodawajcie swoje komentarze z poparciem. W grupie siła. Klan VVV zostanie powiadomiony o tej inicjatywie, niech każdy zrobi to samo w swoim klanie, spamujmy ich Facebooka, piszmy na forum, kropla drąży skałę, niech w końcu ruszą swoje pupska i wezmą się za grę a nie tylko dodawanie nowych wyciągaczy kasy.

#5 Ark12345

Ark12345

CAPO

• SuperModerators
  • 269 posts

Posted 07 March 2018 - 02:23 PM

Cześć. Od paru dni mamy techniczne problemy na naszych serwerach, które skutkują podwyższonym pingiem. Pracujemy nad tym, żeby naprawić to jak najszybciej. Jesteśmy również świadomi problemu z hitboxem i opóźnieniami. W chwili obecnej jest to dla nas najwyższy priorytet, żeby rozwiązać ten problem i umożliwić wszystkim graczom powrót do komfortowego grania. Odnośnie Pay2Win to złoto można zdobywać również w inny sposób. Uczestnicząc w turniejach ESL albo wydarzeniach IDC. 

#6 dominikh6

dominikh6

Associate

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Posted 07 March 2018 - 02:28 PM

Zgadzam się całkowicie z Tobą Rogal, masz poparcie całej Sparty. Jak będziesz miał jakieś ciekawe info odnośnie Zuli jak te powyżej (o rywalizacji) to wchodź do na na discorda to pogadamy.

Pozdrawiam, SiuXolos.

#7 ZiomKowskYyY

ZiomKowskYyY

Associate

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 March 2018 - 03:38 PM

Przydałoby się w końcu żeby ping nie miał aż tak wielkiego znaczenia w tej grze. Aktualnie jest to śmiech na sali, a nie równa rywalizacja i nie mówię tutaj o aktualnym pingu, który mają prawie wszyscy gracze 100+. W normalnym stanie rzeczy jak wejdzie osoba z pingiem 100+ do meczu jak inni mają normalny czyli ok 40-70 jest nietrafialna w większości przypadków albo teleportuje się po mapie...

#8 Szlaban

Szlaban

Associate

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 March 2018 - 06:29 PM

Drogi Ark12345

Nam nie chodzi o ostanie problemy z pingiem, ponieważ dotyczą one obecnie prawie wszystkich graczy. Nam chodzi o coś zupełnie innego, o poprawę gry w ogóle. Jako, że jesteś aktywny na forum, to do ciebie i reszty polskiego supportu kierujemy konkretne pytania, na które oczekujemy konkretnych odpowiedzi. Kończymy z korporacyjnym bełkotem moderatorów, że wiemy, pracujemy, staramy się, naprawiamy, chcemy, usprawniamy itd itd, wiele razy już to słyszeliśmy. Mamy już tego dość.

Skoro tak bardzo wydajnie pracujecie na nad grą, to my GRACZE, którzy Was de facto utrzymujemy, chcemy konkretnych informacji na kilka tematów. Żeby ułatwić odpowiadanie, to podam je w punktach.

1. Ile wynosi obecnie tickrate na serwerach Zuli. Konkretnie, bez ściemniania. Jako gracze chcemy to wiedzieć, a producentowi gry powinno chyba zależeć, żeby pochwalić się swoją zajebistością w tym względzie, chyba, że nie chce tego podać z powodu wstydu, że tickrate jest tak żałosny. Oczekujemy podania konkretnych liczb. Brak odpowiedzi traktujemy, jako potwierdzenie, że tickrate w Zuli jest tragiczny.

2. Proszę o podanie konkretnie, jakie prace prowadzi zespół programistów w celu ulepszenia netcodu, kiedy mają one zostać wdrożone. Koniec z oszukiwaniem nas, i gładkimi gadkami. Chcemy konkretów.

3. Jakie konkretnie prace zostały podjęte w celu optymalizacji silnika graficznego, jakie są plany, założnenia zepołu za to odpowiedzialnego i kiedy ostatecznie możemy oczekiwać ich wdrożenia. Też konkretne dane.

4. Jakie konkretnie prace zostały podjęte w celu naprawienia tzw. hitboxów, w tym wypadku również chcemy konkretów.

5. Czy producent gry może obiecać nam graczom, że póki netcod, optymalizacja gry oraz naprawa hitboxów nie zostaną wprowadzone do silnika gry, dopóty nie zostaną wprowadzone żadne nowe formy pozyskiwania pieniędzy od graczy.

Oczekujmy konkretnych odpowiedzi.

Do wszystkich graczy, oraz liderów klanów. Jeżeli w ciągu 2 tygodni nie dostaniemy odpowiedzi na w/w pytania w sposób konkretny, satysfakcjonujący, proponuję wspólne spotkanie liderów wszystkich polskich klanów i zastanowienie się, co możemy uczynić w celu wymuszeniu na producencie gry zmian, o których jest tu mowa.

Klan VVV jest gotowy zorganizować takie spotkanie i je poprowadzić.

Jeżeli zgadzasz się z tym o czym tu piszemy, dopisz się, to nie boli.

#9 RogsKoks

RogsKoks

Associate

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 07 March 2018 - 07:10 PM

@Szlaban Jako lider klanu #bEAST jestem gotowy przeprowadzić wstępne rozmowy. Niestety, ale większość polskich klanów ma na takie rzeczy wywalone. Dodajmy, iż średnia wieku graczy w tej grze nie przekracza w większości 18-stu lat. Jestem skłonny Spół-Organizować spotkanie z Liderami z : VVV, AmazingTeam, Sparta , HATELOVE , NETopery. Mam nadzieję, ze reszta polskich klanów się przyłączy do inicjatywy.

#10 Papit0

Papit0

Associate

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 07 March 2018 - 08:06 PM

Zgadzam się w 100% będę wysyłać linki do tego postu na forach. Pozdrawiam :)

#11 Ark12345

Ark12345

CAPO

• SuperModerators
  • 269 posts

Posted 08 March 2018 - 09:31 AM

Drogi Ark12345

Nam nie chodzi o ostanie problemy z pingiem, ponieważ dotyczą one obecnie prawie wszystkich graczy. Nam chodzi o coś zupełnie innego, o poprawę gry w ogóle. Jako, że jesteś aktywny na forum, to do ciebie i reszty polskiego supportu kierujemy konkretne pytania, na które oczekujemy konkretnych odpowiedzi. Kończymy z korporacyjnym bełkotem moderatorów, że wiemy, pracujemy, staramy się, naprawiamy, chcemy, usprawniamy itd itd, wiele razy już to słyszeliśmy. Mamy już tego dość.

Skoro tak bardzo wydajnie pracujecie na nad grą, to my GRACZE, którzy Was de facto utrzymujemy, chcemy konkretnych informacji na kilka tematów. Żeby ułatwić odpowiadanie, to podam je w punktach.

1. Ile wynosi obecnie tickrate na serwerach Zuli. Konkretnie, bez ściemniania. Jako gracze chcemy to wiedzieć, a producentowi gry powinno chyba zależeć, żeby pochwalić się swoją zajebistością w tym względzie, chyba, że nie chce tego podać z powodu wstydu, że tickrate jest tak żałosny. Oczekujemy podania konkretnych liczb. Brak odpowiedzi traktujemy, jako potwierdzenie, że tickrate w Zuli jest tragiczny.

2. Proszę o podanie konkretnie, jakie prace prowadzi zespół programistów w celu ulepszenia netcodu, kiedy mają one zostać wdrożone. Koniec z oszukiwaniem nas, i gładkimi gadkami. Chcemy konkretów.

3. Jakie konkretnie prace zostały podjęte w celu optymalizacji silnika graficznego, jakie są plany, założnenia zepołu za to odpowiedzialnego i kiedy ostatecznie możemy oczekiwać ich wdrożenia. Też konkretne dane.

4. Jakie konkretnie prace zostały podjęte w celu naprawienia tzw. hitboxów, w tym wypadku również chcemy konkretów.

5. Czy producent gry może obiecać nam graczom, że póki netcod, optymalizacja gry oraz naprawa hitboxów nie zostaną wprowadzone do silnika gry, dopóty nie zostaną wprowadzone żadne nowe formy pozyskiwania pieniędzy od graczy.

Oczekujmy konkretnych odpowiedzi.

Do wszystkich graczy, oraz liderów klanów. Jeżeli w ciągu 2 tygodni nie dostaniemy odpowiedzi na w/w pytania w sposób konkretny, satysfakcjonujący, proponuję wspólne spotkanie liderów wszystkich polskich klanów i zastanowienie się, co możemy uczynić w celu wymuszeniu na producencie gry zmian, o których jest tu mowa.

Klan VVV jest gotowy zorganizować takie spotkanie i je poprowadzić.

Jeżeli zgadzasz się z tym o czym tu piszemy, dopisz się, to nie boli.

Podeślij proszę te pytania ticketem przez platformę supportu. Postaramy się na nie odpowiedzieć najlepiej jak potrafimy. Pozdrawiam

#12 szaty

szaty

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 08 March 2018 - 10:13 PM

Szlaban mówi, że wysłał ticketa, a ja mu wierzę. Tak więc czekamy na odpowiedź. 

#13 pixel1

pixel1

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 69 posts

Posted 09 March 2018 - 01:44 AM

@Szlaban Jako lider klanu #bEAST jestem gotowy przeprowadzić wstępne rozmowy. Niestety, ale większość polskich klanów ma na takie rzeczy wywalone. Dodajmy, iż średnia wieku graczy w tej grze nie przekracza w większości 18-stu lat. Jestem skłonny Spół-Organizować spotkanie z Liderami z : VVV, AmazingTeam, Sparta , HATELOVE , NETopery. Mam nadzieję, ze reszta polskich klanów się przyłączy do inicjatywy.

Czekamy na odzew, jesteśmy gotowi walczyć o naszą Zuleńke

#14 Ciamajada

Ciamajada

Associate

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 11 March 2018 - 10:02 PM

Witam! Z tej strony Lider Klanu PolandPower ( niezbyt mocny klan ) Zauważyliśmy te same problemy niedawno... same lagi, nie da się grać. Jeśli chodzi o tickrate to sądze że to on powinien zostać jak najszybciej naprawiony bo jest to nie do wytrzymania. Jeśli chodzi o Pay2win jak najbardziej jest one zbyt wysokie. Zaczynając gre w Zula widziałem że ma ona potencjał... Mimo tego kilka razy odchodziłem i wracałem do tej gry. Największy ból sprawia mi mimo to gra rywalizacji. Ok. Rozumiem że jest to BETA ale nie wiem kto wymyslil że będzie dobieranie graczy za pomocą ilości wygranych i przegranych meczy. Zula powinna wziąć się za poprawe tego bo może stać się dobrą gierką gdy naprawi bugi. Między innymi w mapach. Myślę też aby bronie zostały zaktualizowane m468 jest najlepszą bronią i raczej żadna broń nie może z nią konkurować. Odrzut w broniach prawie żaden jedynie gdzie to zauwazylem do podstawowa "emka" ak47 i mpt, wystarczy klikac wsad i strzelać... więcej farta niż skilla. Jestem za zorganiozwaniem spotkania bo nie chce tak grać. Uważam że powinniśmy wystosować jakieś prośby do administracji z podpisami Polskich Klanów aby Zula zauważyła swoje błedy. Pozdrawiam

#15 Ciamajada

Ciamajada

Associate

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 11 March 2018 - 10:23 PM

Witam! Z tej strony Lider Klanu PolandPower ( niezbyt mocny klan ) Zauważyliśmy te same problemy niedawno... same lagi, nie da się grać. Jeśli chodzi o tickrate to sądze że to on powinien zostać jak najszybciej naprawiony bo jest to nie do wytrzymania. Jeśli chodzi o Pay2win jak najbardziej jest one zbyt wysokie. Zaczynając gre w Zula widziałem że ma ona potencjał... Mimo tego kilka razy odchodziłem i wracałem do tej gry. Największy ból sprawia mi mimo to gra rywalizacji. Ok. Rozumiem że jest to BETA ale nie wiem kto wymyslil że będzie dobieranie graczy za pomocą ilości wygranych i przegranych meczy. Zula powinna wziąć się za poprawe tego bo może stać się dobrą gierką gdy naprawi bugi. Między innymi w mapach. Myślę też aby bronie zostały zaktualizowane m468 jest najlepszą bronią i raczej żadna broń nie może z nią konkurować. Odrzut w broniach prawie żaden jedynie gdzie to zauwazylem do podstawowa "emka" ak47 i mpt, wystarczy klikac wsad i strzelać... więcej farta niż skilla. Jestem za zorganiozwaniem spotkania bo nie chce tak grać. Uważam że powinniśmy wystosować jakieś prośby do administracji z podpisami Polskich Klanów aby Zula zauważyła swoje błedy. Pozdrawiam

#16 szaty

szaty

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 12 March 2018 - 02:32 PM

Witam

Mają dwa tygodnie czasu na odpowiedź, jeśli nie odpowiedzą, będzie wiadomo, że nie chodzi im o rozwijanie gry, poprawianie błędów i reagowanie na głos społeczności graczy, tylko są nastawieni na trzepanie hajsu.

Gra umrze wtedy, choć już umiera, coraz mniej osób w nią gra. A granie z Turkami przy ich pingach nie uśmiecha mi się na dłuższą metę.

#17 Ciamajada

Ciamajada

Associate

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 12 March 2018 - 03:21 PM

Tak. Te pingi są denerwujące, ale turcy bardzo dobrze grają w tą gre. Powinny być lepsze optymalizacje itp. Myślę że troche lepszą grafike można było by dodać ale to jest sprawa drugorzędna bo jak wiemy najpierw trzeba poprawić samą rozgrywke:) jesteśmy otwarci na spotkanie klanów jeśli nie odpowiędza nam na pytania
Pozdrawiam

#18 szaty

szaty

Soldier

• Members
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 13 March 2018 - 05:43 PM

Odpowiedź od suportu na 5 pytań.

Cześć,

Twórcy gry przekazali nam informacje, że nie możemy udostępniać graczom żadnych informacji dotyczących serwerów.

Pozdrawiamy,

Zespół Zula Europe 

Ta odpowiedź wskazuje, że tickarate jest tragicznie do dupy, do czego boją się przyznać. A my i tak o tym wiemy, widząc co wyprawia się wgrze, jaką to daje przewag osobą z wyższym pingiem, szczególnie Turkom, bo ich jest najwięcej.

Ta odpowiedź wskazuje też na inne rzeczy, a mianowicie:

- że nie dorośli do funkcjonowania w świecie cywilizowanym

- że ukrywanie informacji przed graczami, którzy tak na prawdę dają im utrzymanie, jest krótkowzroczną polityką firm niedojrzałych do współczesnych czasów 

- że dalej tkwią w średniowieczu, a otwartości na społeczność jeszcze nie zrozumieli

- że tak naprawdę mają nas gdzieś, bo i tak utrzymują się z pieniędzy od lokalnych turbanów

to kilka wniosków płynących z tej bardzo idiotycznej odpowiedzi.

Pokazuje to też jeszcze jedno, polski suport to tylko przekaźniki informacji, który nie ma żadnego wpływu na rzeczywistość. Rozmowa z polskim suportem pozbawiona jest sensu, bo i tak nic nie załatwią, są za ciency, czy też za krótcy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zorganizować spotkanie i zastanowić się co dalej. Tu już nic więcej nie osiągniemy. 

Co prawda napisałem do suportu, co z dalszymi odpowiedziami na pozostałe 4 pytania, ale już teraz widać, że twórcy mają na to wywalone.

Tak więc, Rogal działaj. Proponuję przenieść dyskusję na FB, ew. na TS.

Klan VVV jest gotów.

#19 aqlex

aqlex

Associate

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 14 March 2018 - 09:48 AM

ok

#20 Ciamajada

Ciamajada

Associate

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 14 March 2018 - 12:59 PM

Nic raczej nie zdziałaamy. Nie chcą powiedziwć ani poprawić błędow więc nie widze sensu angażowania się w to. Pozdrawiam

Also tagged with one or more of these keywords: quo, vadis, zula

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users